Barion Pixel
HUEN

Kezdőoldal

Scharnitzky Péter
2011. december 22.

Ha… – 5. If kávézó egész napos verseny

Több sikeres verseny megrendezése is igazolja, hogy van igény a hétvégi egynapos bridzsversenyekre. Különösen a szabadtéri programokra kevésbé alkalmas téli időszakban. Ezen rendezvények sorába illeszkedett az If kávézóban lebonyolított, ízletes ebéddel egybekötött, hangulatos, kétfordulós párosverseny, innen hoztam egy érdekes partit.              
Kovács Gergely
2011. december 18.

Nyolcvanéves a „Bridzsélet”

1931 decemberében jelent meg az első magyar bridzsperiodika, a Bridge Ujság. Mai, internetes utóda, a Bridzsélet egyebek mellett az első szám teljes fakszimiléjével emlékezik a nyolcvan évvel ezelőtti eseményre.  A 18 kép egy tömörített fájlban tölthető le innen.              
Csepeli Miklós
2011. december 15.

Match Point (II.) – MP I/A 2. forduló (2011-2012)

A nap végén úgy gondoltam, hogy unalmas fordulón vagyok túl. Alaposabb vizsgálat után mégis rábukkantam egy-két érdekességre, ami rácáfolt az első benyomásra.      
Scharnitzky Péter
2011. december 15.

Ülő- és ütőképesség – Maraton 2011

Idén 46 pár vállalkozott arra, hogy kora reggeltől késő éjjelig egyfolytában bridzsezzen két hat és fél órás fordulóban a szokásoknak megfelelően két csoportban. Egy ilyen versenyen a jó állóképesség (vagy inkább ülőképesség, illetve az ütőképesség megőrzése) mellett fontos arra törekedni, hogy asztalként kikapcsoljuk az agyunkat, ne túl nagy intenzitással kövessük az eseményeket. Kivéve, ha tényleg érdekes dolgok történnek, amiből idén sem volt hiány. Ezekből szemezgettem.
Scharnitzky Péter
2011. december 7.

B-oldal (I.) – MP I/B 1. forduló

Újra elindult a szanvadászat és a hajsza a szürökért, vagyis a meccspont értékelésű párosbajnokság. Ezúttal az I/B-nek becézett második osztályban lejátszott partik között keresgélek érdekesnek tűnőket. A B-oldalon is vannak ütős számok...            
Csepeli Miklós
2011. december 7.

Match Point (I.) – MP I/A 1. forduló (2011-2012)

Hasonló fejléccel jelentek meg egy évvel ezelőtt írásaim a Mitchell-rendszerű párosbajnokságról. A cím egyik kedvenc filmem címe is, ahol a főhős sorsa egy „necces labdán”, egy szerencsés fordulaton múlik. A párosversenyen a necces labdák leginkább a szürök, szerencsére itt nem életet vagy halált, csak jó vagy rossz eredményt okoznak.
Koltai Gábor
2011. december 2.

Csak ne kapkodj! – csb I/A 11. forduló

Látszólag csendben, békében ért véget a bajnokság – az utolsó forduló nem sok változást hozott a tabellán. De ha kicsit közelebbről megnézzük, akkor egy-két dráma lezajlott most is, csak nem az első helyért, hanem a helyezésekért folyó küzdelmekben.  
Koltai Gábor
2011. december 1.

Hogy is volt? – Bridzsmesék (X.): Kaufmann István

Régen nem jelentkeztünk újabb mesével, de nem ok nélkül. Szerettünk volna még néhány olyan, akkoriban köztiszteletben álló társunkról megemlékezni, akikkel fiatalabb korunkban volt szerencsénk összekerülni, de már nincsenek köztünk. Sajnos nem találtunk ehhez „anyagot” a szóba jöhető számos játékosnak egy-egy emlékezetes partiját keresve, ezért lassan be kell fejeznünk a mesélést. (A képen Kaufmann és a fiatalok a brightoni Eb-n 1975-ben. Balról: Kaufmann István, Nikolits Tamás, Gabos Gábor, Kovács Zoltán, dr. Faragó András csk., Dumbovich Miklós és Linczmayer Lajos.)
Koltai Gábor
2011. november 26.

Csak ne kapkodj! – csb I/A 10. forduló

Ennek a fordulónak a „slágermérkőzése” a bajnoki címet többé-kevésbé eldöntő Galim–Gamax szuperrangadó volt. A bajnokságban végig fej-fej mellett haladó két élcsapat az utolsó előtti fordulóban került össze, A Gamax 4 VP előnnyel, a Galim pedig veretlenül állt a bajnokságban. A legizgalmasabb mérkőzésre gyakran oda-odafigyelgetve nézzük a forduló érdekesebb leosztásait.
Kuttner György
2011. november 20.

Magyar találmányok – A Ferenczy-coup

Bridzstörténeti rovatunk cikkeiből már tudhatja a kedves olvasó, hogy az 1930-as évek az aranykort jelentik a magyar bridzsben. A játék megváltozott szabályainak és a culbertsoni játékrendszernek gyors átvétele párosult a magyar kártyatehetséggel, „e nemzeti áldással” (Kenedi Sándor) és bridzsezőink hamar az európai élmezőnybe kerültek. Ugyanakkor ez az időszak a feltalálások kora is; lássuk a Ferenczy-coup-t!